Menu

Psycholog z pasją

Psychologia w codziennym życiu

pytanie nr 34

esskka

Witam,

Niedawno odbyły się wybory do Europarlamentu. Dużym zaskoczeniem było wejście Pana Janusza Korwin-Mikkego. Okazało się, że miał duże poparcie wśród licealistów i studentów. Niestety dziennikarze pewnej stacji zadawali pytania w taki sposób, żeby wyszło na to, że głosy te są mało ważne i przemijające.

Inny przykład to licealistka, która jako jedyna miała odwagę nazwać Pana Donalda Tuska "zdrajcą Polski". Większość spoełczeństwa myśli podobnie jak ona, ale mimo to nikt się specjalnie nie przejął jej opinią, nie licząc internautów.

A zatem:

Dlaczego młodzież w Polsce nie jest szanowana, a jej poglądy i to nie tylko polityczne są lekceważone?

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • ma163

  Czytając jedynie wypowiedzi w "Angorze" p. Mikkego można wyrobić sobie zdanie o jego poglądach skrajnie prawicowych. Jeżeli jego rodzina jest mu bezwzględnie podporządkowana to dziwię się tej licealistce, studentce.. Fakt, media analizują nawet zbyt szczegółowo, nie do przyjęcia (by zapełnić czas antenowy?) niektóre wypowiedzi celebrytów ale to oni mają wpływ na kształtowanie naszej rzeczywistości. A "Młodzi" póki co, niech uczą się, nabierają doświadczeń, (co dotychczas przeżyli???) bo przyszłość do nich należy. Ulegają tylko póki co, populistycznym hasłom.
  Więc popieram media.

 • esskka

  witaj ma163,
  Na pewno masz trochę racji, ale wydaje mi się, że media kreują wizerunek młodych ludzi jako roszczeniowych, którzy nie uczą się na błędach, a tak naprawdę nie mają nawet szansy ich popełniać. Nie mają pracy, są lekceważeni, itd. Dlatego nie dziwię się, że tyle młodych ludzi emigruje, bo dopiero w innym kraju się ich docenia i traktuje poważnie.

 • qasavara

  Szacunek to jest coś takiego na co trzeba sobie zasłużyć

 • esskka

  masz rację qasavara, że na szacunek trzeba sobie zasłużyć, ale nie można też kogoś lekceważyć dlatego, że nic w życiu nie przeżył. Oni na pewno chcieliby zasłużyć na szacunek starszych, ale nie mogą, bo z góry się ich skreśla.

 • ma163

  Na mikrofony mają czas, tylko trochę cierpliwości i rozeznania w tej skomplikowanej, aktualnej rzeczywistości. Bo z jednej strony, niby demokracja a tak naprawdę każda władza dyktuje obowiązki. I to jest dobre bo chaos trzeba ujarzmiać, nadawać mu odpowiedni kierunek.

© Psycholog z pasją
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci